FUAR HAKKINDA

Ankara yılların eksikliğini gideriyor. Hizmet üreten ve hizmet alan karşı karşıya, aracısız bir araya gelecek ve seyahat planlarını oluşturacaklar. Tatil ve Seyahatle ilgili tüm seçeneklere TravelExpo Ankara fuarında ulaşabileceksiniz...

TRAVELEXPO ANKARA Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı yedinci kez , 17-20 Kasım 2024 tarihlerinde ATO Congresium Fuar ve Kongre Merkezi’nde T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı ,Ankara Valiliği, Ankara Büyükşehir Belediyesi , Ankara Ticaret Odası ,Ankara Sanayi Odası, Ankara Kent Konseyi ,TÜRSAB, ATİD,ANTOD,TUADER,ANRO,TUREB ,SKAL ANKARA ve TAV Havalimanları destekleriyle düzenlenecektir.
Ülkemizin turistik potansiyelinin değerlendirileceği , tanıtılacağı fuarda özellikle Kültür Turizmi , Termal ve Sağlık Turizmi , Kamp ve Karavan Turizmi konularında zirveler yapılacaktır. Ankara’nın kent ve çevresi, özellikle başkent oluşu, çeşitli kademeden siyasilerin varlığı, yabancı misyonu ile yaklaşık 10 milyonluk birikimli bir turizm potansiyeline sahip olduğu aşikârdır. Ayrıca milli ,yerli ve yabancı havayolları direk uçuşları, hızlı tren ve ulaşım kolaylıkları da Ankara’yı bir hub haline getirmiştir. İllerimizin Turizm ve Kültür altyapısının da ortaya konması adına TRAVELEXPO ANKARA ’ nın lokasyon açısından önemli olduğunu düşünüyoruz.
Türkiye Sağlık Turizmi Konseyi ile işbirliği yaparak T.C. Ticaret Bakanlığı desteği ile 200 yabancı profesyonel in B2B görüşmeler için ağırlanacağı bir alan ayrılmıştır. Ayrıca, Türkiye Kamp ve Karavan Derneği ile işbirliği yaparak özel bir bölüm oluşturulmuştur. Türkiye Kamp Karavan Derneği’nin önemli katkıları ile Kamp ve Karavan konusunda faaliyet gösteren karavan ve ekipman üreticileri, ithalatçıların stantlı katılım sağlayacakları fuarda turizmin bu dalı için ziyaretçilerin bilgileneceği konferans ve paneller de düzenlenecektir.