Bolu Travelexpo Ankara’da

Ortaca Belediyesi Travelexpo Fuarında
9 March 2018
Aksaray Ankara’da Tanıtılacak
18 March 2018

Bolu Travelexpo Ankara’da

Ülkemizin Batı Karadeniz bölgesinde İstanbul ve Ankara’nın tam ortasında, adeta her iki metropolün arka bahçesi konumunda bulunan yer alan Bolu ili, doğal, tarihi, turistik ve  kültürel değere sahiptir.

İlimiz topraklarının %65’ini kaplayan yemyeşil ormanları, Köroğlu Dağları, yaylaları, Abant, Gölcük, Yedigöller başta olmak üzere 150’den fazla göl ve  göletleri; 4 mevsim turizm merkezleri, spor, aktivite ve kamp alanları; dünyaca ünlü Kartalkaya ve Gerede Arkut kış turizm alanları; Bolu Karacasu, Seben, Mudurnu ve Göynük’te şifalı termal kaplıcaları; ülkemizdeki 15 “Citta Slow-Sakin Şehir” unvanına sahip yerden İlimizde 2’si olan Mudurnu ve Göynük ilçelerimiz ile “TABİATIN KALBİ BOLU”, görülmeye güzelliklere sahiptir.

“TABİATIN KALBİ BOLU” ana sloganı ile İlimizin sahip olduğu değerleri tanıtmak amacıyla ilgili kurum, kuruluş ve sektörle birlikte çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam etmektedir. Bu amaçla yurt içi ve dışında önemli turizm fuarlarına katılarak İlimizin tanıtımını gerçekleştirmekteyiz.

22-25 Mart 2018 tarihlerinde 3.sü düzenlenecek olan Travelexpo Ankara Turizm Fuarına bu yıl 2. kez katılmaktayız. Hem Doğu Marmara Kalkınma Ajansı bünyesinde hem de ayrı bir stantta İlimizin tanıtımını gerçekleştireceğiz. Amacımız Ankara’ya sadece 1,5 saat mesafede olan Bolu ilimizi gerek Ankaralılara gerekse yurt içi ve dışından katılımcılara tanıtmaktır.

Bu yıl standımızda İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüzle birlikte her biri ayrı değer ve güzelliklere sahip GÖYNÜK, MUDURNU, KIBRISCIK, GEREDE ve MENGEN İlçelerimizle katılıyoruz. Fuar ziyaretçilerini, İlimizi tanımaya ve yöresel ürünlerimizi tatmaya standımıza davet ediyoruz.

 

Fazıl KARADUMAN

Bolu İl Kültür ve Turizm Md. Yrd.

 

Comments are closed.