Aksaray Ankara’da Tanıtılacak

Bolu Travelexpo Ankara’da
18 March 2018
AYE TUR Seyahat Acentası Travelexpo’da
26 March 2018

Aksaray Ankara’da Tanıtılacak

11 Bin Yıllık Kültür ve Medeniyet Şehri Aksaray, kültür ve turizm değerlerini Ankara’nın en büyük fuarı olan Travel Expo Turizm Fuarı’nda tanıtacak.

 

22 Mart 2018 Perşembe günü ATOCongresium’da başlayacak ve 4 gün devam edecek fuar, turizm sektörünün temsilcilerini Ankara’da buluşturuyor. Doğal, tarihi ve kültürel değerleri ile Kapadokya Bölgesinde önemli bir turizm merkezi olan Aksaray, tanıtımla ilgili ulusal ve uluslararası etkinliklere katılarak bilinirliğini daha da artırmak istiyor.

22 – 25 Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Travel Expo Ankara Turizm Fuarı’nda oluşturulacak 88 m²’lik Aksaray standında ilimizin tanıtım çalışmaları Valiliğimiz ve Aksaray Belediyemiz tarafından yürütülecek.

Konu ile ilgili bilgi veren İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa DOĞAN, ilimizin doğal, kültürel ve tarihi zenginliklerini her fırsatta tanıtarak Aksaray’ın kültür ve turizm alanında ne denli güçlü bir şehir olduğunu anlatmak istediklerini ifade etti. Doğan, Aksaray’ın vilayet olduktan sonra hızla geliştiğini, bu sebeple turizm ve tanıtım konusunda etkili çalışmalara ihtiyacının olduğunu vurguladı. Fuar, festival, panel, sempozyum, sportif organizasyonlar, tanıtım günleri, dizi, sinema ve reklam filmleri, tanıtıcı yayınlarla Aksaray’ın tanıtımının güçlü bir şekilde yapılması yönünde son yıllarda ciddi adımların atıldığını belirten Doğan, bu çalışmaların ileriye dönük çok önemli sonuçlarının olacağını ifade etti.

22 Mart 2018’de ATOCongresium’da başlayacak Travel Expo Ankara Turizm Fuarı’nda ilimize ait görsel ve tanıtıcı yayınlarla etkili bir tanıtım yapmak istediklerini belirten Doğan, fuarda özellikle Aksaray’ın önemli turizm değerlerine dikkat çekmeye çalışacaklarını ifade etti. Doğan, “Ihlara Vadisi, Narlıgöl, Hasandağı gibi muhteşem tabii güzelliklerin yanı sıra, peribacaları, yeraltı şehirleri, kaya oyma mekânları, kervansarayları, câmi, medrese, türbe vb. yapılarıyla zengin tarih ve kültür mirasına sahip olan Aksaray, son yıllarda hızla gelişen termal turizm ve inanç turizmi olanaklarıyla da Türkiye’de önemli bir kültür ve turizm merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor” dedi.

Muhteşem güzellikleriyle her yıl yaklaşık 1 milyon turist tarafından ziyaret edilen Aksaray, perşembe gününden itibaren Ankara ATOCongresium’da ziyaretçilerini ağırlayacak.

 

Comments are closed.